Do konce měsíce dubna platí akce poštovne ZDARMA při nákupu nad 1000,-Kč

Sine-Flu

Sine-Flu tablety

Jedná se Hitech řešení jako výsledek spolupráce grantu spolupráce VUOS (Výzkumný ústav organických syntéz Rybitví) a FNHK (Fakultní nemocnice Hradec Králové) s klinickým ověřením na dobrovolnících.

Tablety jsou určeny pro širokou veřejnost, ale přednostně by ji mohli užívat lidé z rizikových skupin (diabetici 2 typu, lidé s metabolickým syndromem, obézní, vyšší věkové skupiny, imunokomprimovaní – lidé po transplantaci, HIV pozitivní). Dávkuje se 1-2 tablety denně, vhodné je tak balení 60 tablet.

standardní cena: 490 Kč –20 % 390 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 80
Sine-Flu
CNL SineFLU 60tbl (140x50mm) 3D
490 Kč –20 %

Detailní popis produktu

Tableta obsahuje dva pentacyklické triterpeny.

  1. První je izolovaný ze semen kaštanu koňského, standardizovaného na saponin betaescin a kvůli omezené rozpustnosti se po extrakci podrobí lyofilizaci. Má tak podstatně vyšší biologickou dostupnost a tím i účinnost. Tento postup je u doplňků stravy vyjímečný, používá se jen u léčivých přípravků pro farmaceutické účely. Betaescin patří mezi saponiny (latinsky je sapo mýdlo) a proto v roztocích pění. Má smáčecí schopnosti a podporuje vstřebávání současně podaných látek, je znám svými účinky na MDR (multidrug resistence). Tato vlastnost se nám hodí, protože další triterpen – kyseliona oleanoloá izolovaná z kořene ptačího zobu, má velmi nízkou rozpustnost ve vodě a tím i špatnou biologickou dostupnost (uvádí se rozmezí od 0,6 do 6% podané dávky). Přítomnost betaescinu v tabletě znamená zvýšení dostupnosti nejméně 2-3 násobně. Samotný betaeascin má silné protizánětlivé účinky, srovnatelné se syntetickými glukokortikoidy (ale bez nežádoucích účinků glukokortikoidů). Je tak podstatně bezpečnější pro člověka než syntetická léčiva. Jako saponin pak i reflexivně stimuluje tvorbu hlenu a jeho ztekucení, čímž usnadňuje vykašlávání a zbavení se infekčních agens, přilnutých na epitel sliznic.
  2. Extrakt ptačího zobu – kyselina oleanolová. Jedná se o velmi čistý extrakt. Mimo kombinaci s betaescinem jsme dosáhli zvýšení biologické dostupnosti tak, že jsme extrakt rozpustili v organickém rozpouštědle a nanesli jej na mikronizovanou rostlinnou vlákninu, která mimo extrémní povrch má vlastnosti mikrokapilár. Usušená směs pak má dva píky při disolučním testu in vitro – první se uvolňuje velmi rychle do media a druhá po několika hodinách a splňuje tak kritéria pro modifikované uvolňování v trávicím taktu člověka.

Směs má následující účinky:

  1. Snižuje efektivně vstřebávání tuků inhibicí pankteatické lipázy (doloženo klinickým testem)
  2. Snižuje efektivně vstřebávání sacharidů inhibicí amylázy a betaglukosidázy. Nerozložené sacharidy jsou pak k dispozici naší mikrobiotě a tvoří se molekulární vodík a další plyny – signální molekuly. Je o nich známo, že mají antioxidační vlastnosti a protizánětlivé účinky. Tuto vlastnost jsme si ověřili měřením koncentrace molekulárního vodíku v dechu. Trvá asi 2 hodiny a i když existují individuální rozdíly, naměřili jsme desítky ppm, což je na úrovni malých dávek antidiabetik (akarbozy).
  3. Pentacyklické triterpeny se ovšem chovají i jako inhibitory virových proteáz nebo přímo inhibují vstup virů do buněk a vykazují tak velmi významné antivirové vlastnosti proti celé škále virů.
  4. Triterpeny se též chovají jako tzv. ionofory zinku a usnadňují transport zinečnatého iontu přes biologické membrány a tím zvyšují antivirovou aktivitu zinečnatých sloučenin.

Arabská guma má vzhledem k nízké dávce jen technologické vlastnosti (potah), i když obsahuje mimo arabinogalaktany i proteinovou složku s emulgačními vlastnostmi.

 Za značnou výhodu této formulace také považujeme velmi nízkou toxicitu ve srovnání se syntetickými léčivy. Věříme, že naše tablety tak najdou uplatnění i mnoha chronických onemocnění v podobě tzv. ADJUVATNÍ TERAPIE.

 Ano, nemůžeme použít léčivá tvrzení, ale je možné v rámci edukace a doporučení rizikovým skupinám velmi pomoci, a to i tam, kde současná medicína končí.

 Pro informaci tablety užívali lidé s onemocněním COVID-19 a v kombinaci s pronační polohou NEPOPTŘEBOVALI další medicínskou péči a do týdne se uzdravili, ačkoliv patřili do „rizikové skupiny“ s vysokým rizikem ohrožení života.